Jak to vše začalo ……
     Počátky vzniku našeho klubu se datují od konce roku 1998. Tu zimu se splnil můj velký dě
tský sen - postavit a uspořádat závody na velké čtyřproudé autodráze. Každý přišel s tím co doma našel na půdě nebo pod postelí. Auta měla popraskané pneumatiky, talířová kola očesané zuby, leckde chyběly na vodítkách kartáčky. To, že se více diskutovalo jak závodilo, bylo na první akci tohoto druhu celkem pochopitelné. Nicméně to byl den „D“, který určil vznik a směr vývoje klubu AUTODRÁHA SRC Česká Třebová.
     Hned na dal
ších závodech byla stanovena jakási pravidla a systém bodování soutěže, která přes drobné úpravy používáme doposud.
     Kolem roku 2000 se vytvo
řila skupina zhruba deseti nadšenců, kteří tvoří to zdravé a dravé jádro, i přes to , že každý závod provázejí výbuchy adrenalinu, pod tíhou emocí občas ukápne i slza , vyhlášením výsledků a podáním rukou vše opadne. Myslím si, že každý už v tu chvíli přemýšlí, jak to ostatním na příštích závodech nandá. A to je ten hlavní důvod proč se pořád dokola scházíme - POŘÁDNĚ SI ZAJEZDIT !!!
                                                    Michael Válka "VÁLEC” - předseda klubu
Na fotografii nejsou všichni zakládající členové - někteří časem odpadli, ale na jejich místo přišli jiní - dnes je nás cca 20 členů.
Téměř deset let jsme pořádali závody čtvrtletně v různých prostorách: tělocvičny škol, zavřená prodejna Jednoty v sousední vesnici a salónky restaurací. Schůzovali jsme v restauracích jak bylo třeba. V roce 2007 se stal veliký zlom v naši činnosti. Majitel firmy Drumel a Co. s.r.o. nám nabídl volné prostory vedle restaurace Sport klub. O prázdninách jsme začali budovat dráhu a zázemí klubu. Nejlépe bude, když si projdete fotoalbum, kde je chronologicky seřazeno jak se dílo dařilo. Koncem roku bylo hotovo a týden před Vánocemi jsme si dali krásný dárek - stálou nejdelší autodráhu v České republice. Naše dráha měla podle protokolu ze zápisu do Knihy rekordů ČR 62,5 metrů.